Haber: Durbey Duran İşcan Makine Geleneksel İftar Yemeği
A+ A-
21 Mayıs 2019 Salı 23:28:31
1869 kez okundu.
İşcan Makine Dostlarıyla İftar Sofrasında Buluştu, Beylikdüzü Sarissa Otelde düzenlenen iftar yemeğinde İşcan Makine Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Turan İşcan hizmet verdiği firmalar ve dostlarına çini işlemeli tabak hediye etti.

İŞÇAN MAKİNE GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNİ

BEYLİKDÜZÜ İLÇESİNDE VERDİ

1982 yılından beri matbaa ve ambalaj sektöründe faaliyet gösteren İşcan Makine Geleneksel İftar Yemeğini Beylikdüzü İlçesinde verdi.

Matbaacı, ambalajcı, ikinci el ve sıfır makina ithalatçısı ve yerli makina imalatçısı olarak sektörde derinlemesine iz bırakan İşcan Makine Sarissa Otel'de düzenlediği iftarda müşterileri ve dostlarıyla buluştu.

Matbaa ve Ambalaj sektöründe büyük hizmetler veren İşcan Makine Yönetim Kurulu Başkanı Turan İşcan iftar programında yapmış olduğu konuşmasına İşcan Makinenin geleneksel iftar yemeğine katılan tüm misafirlerine hoş geldiniz, teşriflerinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum dedi. 20 yıldır İşcan Makine olarak geleneksel iftar yemeğini gelenek olarak devam ettirdiklerini belirtti. İşadamı Turan İşcan kendisinin Sivas'tan İstanbul'a gelmiş birisi olduğunu, geldiği yerde ramazan ayının boş geçmediğini, akrabaların ve dostların iftarlarına teşrif ettiklerini belirtti.

Ramazan Ayının İklimini Solumak Farklı Bir Duygu

İşcan makine olarak beraber iş yaptığımız dostlarımızı, çalıştığımız dostlarımızı her sene devam ettirelim dedik ve devam ettirmeyede çalışıyoruz. Ramazan ayının ilklimini solumanın farklı bir duygu olduğunu biliyoruz. İftar vesilesiyle ahirete intikal etmiş tüm meslektaşlarımızı ve dostlarımızıda unutmayalım.  Sektör olarak matbaa ve ambalaj sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Sektöre makine tedarikçisi pozisyonundayız.

İşcan Makine Yönetim Kurulu Başkanı Turan İşcan konuşmasında, kendi imalatları ve ithalat yaptıkları makineler ile hizmet verdiklerini belirtti. Makine verdikleri tüm müşterilerini ailenin bir parçası olarak gördüklerinide ifade eden İşcan, ülkedeki ekonomik sıkıntılar olmasına rağmen, herkesin mutlu olmasını istediklerini, ekonomiyi sadece iç piyasa olarak değilde, artık yavaş yavaş dışarıya açılması gerekliliğine değindi. Çin ile yakın irtibatlama içinde olduklarını, orda bir yapılanmaları olduğunu, makine işinin Çin'e kaydığını belirterek, Çinlilerin bir huyunu çok sevdiğini, ingilizce öğrenmelerinin zor olduğunu ve buna rağmen dünyaya nasıl mal satarımın içerisinde olduklarını, hiç durmadan tanıtım yaptıklarını, hiç durmadan mail attıklarını bütün neticenin malını satmak ve hacmini üretmek olduğunu, günümüzde ise baktığınızda çinin geldiği nokta ortada...

Bilgi, birikim, inanç içinde ne olursa olsun dış pazarlara açılmamız lazım diyen Turan İşcan, her yıl ne kadar ülkeye mal satarız onun derdinde olmamız lazım dedi. 

İşcan Makine olarak makine verdikleri dostlarına Çini Tabak hediyesinde bulunan İşcan, dostlarınıda unutmayarak onlarada çini tabak hediyesinde bulundu. Semah gösterisininde olduğu iftar programı sonunda ise Bünyamin Aksungur ise dinletisi ile iftar yemeğine renk kattı. İftar yemeği hatıra resimlerin çekilmesi ile sonlandı ve bir sonraki yıl yine bir iftar sofrasında bir araya gelmek adına katılımcılar ayrıldılar.

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ