Beylikdüzü'nde Çalık Dönemi Başladı
A+ A-
31 Mart 2019 Pazar 23:18:49
1271 kez okundu.
Beylikdüzü'nde Çalık Dönemi Başladı

BEYLİKDÜZÜ'NDE AK PARTİ Mİ CHP Mİ ÖNDE? 31 MART SONUÇLARI

24 Haziran seçimleri Beylikdüzü sonuçlarında AK Parti CHP'ye 3 puana yakın fark atmıştı. 

AK Parti yüzde 36.4, CHP yüzde 33.7, İYİ Parti yüzde 10.8, HDP yüzde 10.1, MHP yüzde 7.3 oranında oy aldı. 31 Mart yerel seçimlerinde MHP AK Parti adayına İYİ Parti ise CHP adayına destek verdi. Millet İttifakı bloğunun oy toplamı, yüzde 50'yi geçiyor. Beylikdüzü'nün Yeni Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık oldu.

BEYLİKDÜZÜ'NÜN YENİ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET MURAT ÇALIK

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına Ekrem İmamoğlu isminin açıklanmasının ardından gözler Beylikdüzü Belediyesi'ne çevrildi. Dün akşam Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi'nde, Beylikdüzlülerle bir araya gelen Başkan Ekrem İmamoğlu, yeni belediye başkan adayının Mehmet Murat Çalık olduğunu açıkladı.

Sahnede partililere halefini tanıtan İmamoğlu, "Gerçekten emeği çok büyük. 9 yıldır birlikte çalıştık. Ona baktığınızda beni göreceksiniz. 3 kardeşiniz, 3 arkadaşınızda hiçbir zaman bir makama talip olmamıştır. Bu 3 arkadaşınızda o makamlara layık görülmüştür." diyerek Mehmet Murak Çalık'ı övdü.

Mehmet Murat Çalık kimdir, nerelidir? İşte detaylar... Aslen Trabzon'lu olan Mehmet Murat Çalık, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunudur. Şehir planlayıcısı olan Çalık, Şehir Plancılar Odası'nda 3 dönem başkan yardımcılığı ve yöneticilik yaptı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanlığını da yapan Çalık, CHP'nin İstanbul'da açıkladığı ilk ilçe belediye başkan adayı oldu.

Ekrem İmamoğlu tarafından partililere tanıtılan Mehmet Murat Çalık evli ve 2 çocuk babasıdır.