İletişim Bilgileri

(0212) 580 3350

(0212) 580 2001

(0212) 451 9500

(0212) 451 9596

DGM TÜRKİYE (Eğitim): Beşyol Mah. Fabrikalar Cad. No.1 Beşyol Sefaköy - İSTANBUL - KÜÇÜKÇEKMECE

DGM TÜRKİYE (Operasyon Danışmanlık): Evren Mah. Bahar Cad. 93/A Güneşli - İSTANBUL - BAĞCILAR

Sektör: Taşımacılık

Sektör: Hizmet

Yetkili Kişi: Arif Badur

Web Adresi: http://www.dgm-turkey.com/

E-Mail: info@dgm-turkey.com

Sosyal Medya'da Paylaş

dgm Turkey

Hakkında

DGM (Dangerous Goods Management); 

Tehlikeli Maddeler Yönetimi (DGM); Danışmanlık, Eğitim ve Paketleme konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından oluşan küresel bir ağdır. DGM'nin kurucusu Frank Petillon, tehlikeli maddelerin taşınması konusunda gördüğü karmaşıklığı ve iyileştirme gerekliliklerini fırsata dönüştürme hedefiyle 1988 yılında, Amsterdam'da DGM şirketini kurmuştur. (http://www.dgmsupport.com/index.php/tr/) 


DGM'nin temelleri, petrol ve doğalgaz araştırması yapan şirketlerin kullandıkları patlayıcı maddelerin lojistiğinde yaşanan sorunlara paketleme ve danışmanlık ile çözüm getirilmesi süreçlerinde atılmıştır. DGM'nin danışmanlık, eğitim ve paketleme hizmetleri; tehlikeli maddelerin, lojistik firmaları tarafından dünyanın en ücra köşelerine kadar ulaştırılabilmesini sağlamaktadır.

DGM, kuruluş yılı olan 1988' den günümüze kendisini eğitim, operasyon ve danışmanlık ile ilgili hizmetlere adamıştır. DGM; tehlikeli maddeler lojistiğinde sadece eğitim, danışmanlık ve paketleme hizmetleri ile yer almaktadır. Kargo acentelerinin faaliyetleri kapsamında yer alan nakliye hizmetlerini sunmamaktadır. 


DGM'nin GELİŞİM SÜRECİ 

DGM, genişleme ve büyüme için “ Franchise “ modelini kullanarak 25 den fazla ülkede DGM markasıyla hizmet vermektedir. Farklı ülkelerde DGM adına faaliyet gösteren bağımsız şirketler, çalışma prensipleri ile kalite ve emniyet standartlarının ağını oluşturmaktadırlar. 

DGM ağının ana hedefi; her sınıf ve türdeki tehlikeli maddelerin güvenli bir şekilde üretilmesi, depolanması ve nakledilmesi süreçlerinde azami emniyetin sağlanması amacıyla danışmanlık, eğitim ve paketleme hizmeti sunmaktır.

DGM, tüm faaliyetlerini IATA/ICAO IMO ADR - RID kurallarına göre icra etmektedir. 

DGM, adını temsil eden ülkelerde, IATA tarafından akredite edilmiş okullarının kurulmasında öncülük etmesinin yanı sıra, IATA Stratejik Ortağı ve IATA Yayınları Satış Temsilciliği ile birlikte tehlikeli madde gönderilerinin taşıma emniyeti bilincini oluşturma yönünde önemli katkılarda bulunmaktadır.

DGM TÜRKİYE'nin KURULUŞU

2011 yılı Nisan ayında temelleri atılan DGM Türkiye; tehlikeli madde paketleme, eğitim ve danışmanlık faaliyetleriyle sektörde tehlikeli maddeler lojistiği esnasında ihtiyaç duyulan hizmetleri karşılamak amacıyla kurulmuştur. DGM Türkiye, faaliyetlerini sürekli genişleterek üretici ve gönderici firmalara, lojistik şirketlerine ve havayollarına hizmet vermektedir.

Sektörde Tehlikeli Maddelerle ilgili danışmanlık, eğitim ve paketleme hizmetleriyle DGM Türkiye; tehlikeli madde taşıma emniyeti konusunda uzman, denetçi ve eğitmenleriyle gerek özel, gerekse kamu sektöründe güvenilebilir, danışılabilir bir marka olmayı amaç edinmiştir.

Yorumlar

Firma Konumu

Firmaya Mesaj Gönder

Firmamıza mesajlarınızı soru ve önerilerinizi aşağıdaki form ile kolaylıkla gönderebilirsiniz.